Відомий вислів «всі хвороби від нервів» правильніше буде інтерпретувати «всі хвороби від стресу». Саме стрес є тим фактором, що провокує хворобу, який впливає на психосоматику. Прискорений темп життя, робота, побут, економічні проблеми і психологічні розлади часто провокують не тільки неврози, але й інші проблеми. Людський організм на стрес реагує прискореним серцебиттям, підвищеним артеріальним тиском, м’язовим тонусом, припливом крові до головного мозку і серця, спазмом судин. Такий стан серйозно погіршує якість життя пацієнта, без лікування воно призводить до утворення хронічних патологій.

Захворювання, які можуть бути спровоковані розладом нервової системи:

  • гіпертонія;
  • виразка шлунка і дванадцятипалої кишки;
  • неспецифічний виразковий коліт;
  • бронхіальна астма;
  • ревматоїдний артрит;
  • нейродерміт;
  • мігрень;
  • тиреотоксикоз.

Лікувати такі захворювання повинні не тільки профільні фахівці (гастроентеролог, ендокринолог, дерматолог), але і невролог. Консультація невропатолога необхідна для того, щоб правильно визначити причину недуги, розпочати відповідне лікування.

Своєчасна діагностика неврологічних захворювань дає можливість не запускати процес, почати лікування якомога раніше, не дати стресу перетворитися в серйозні хронічні хвороби. Лікар-невропатолог проводить опитування пацієнта, призначаються гормональні, інструментальні дослідження, аналізи. Терапія використовується комплексна залежно від діагнозу. Це може бути медикаментозна терапія, паравербальна блокада, заспокійливі та седативні засоби, лікувальна фізкультура, фізіотерапія, масаж та інше. Необхідність такого лікування визначає лікар. Самолікування в цій області може призвести тільки до загострення хронічних захворювань. Чим раніше пацієнт звернувся за допомогою, тим ефективніше вона буде.

Профілактика неврологічних захворювань допомагає організму справитися зі стресом. Важливо правильно побудувати режим дня, спати не менше 7-8 годин на добу, відпочивати на свіжому повітрі, харчуватися збалансовано, займатися спортом. Потрібно берегти своє здоров’я і нерви, тоді весь організм буде вдячний.

Медичний центр Медлайн пропонує пацієнтам кваліфіковану медичну допомогу. Тут працюють фахівці різних напрямків, в тому числі невролог, психолог, психотерапевт, гастроентеролог, кардіолог, терапевт, ендокринолог та інші. Тут можна виконати всі необхідні лабораторні дослідження, пройти функціональну діагностику, масаж. Щоб записатися на консультацію, необхідно зв’язатися з клінікою телефоном або через інтернет. Медичний центр розташований в Києві, район Оболонь. Зручне розташування, графік роботи і професійний рівень лікарів дають можливість всім охочим звернутися за допомогою в клініку.