Педіатрія — розділ медицини, спеціалісти якого займаються вивченням здоров’я дітей, враховуючи фізіологічні особливості організму, що стрімко росте, а також дослідженням захворювань, їх діагностикою, терапією і профілактикою.
Педіатрична практика включає в себе безліч напрямків, серед яких зупинимося на профілактичному та клінічному, який займається вивченням патологічних станів.
Регулярний огляд педіатра необхідний для оцінки розвитку малюка та функцій внутрішніх органів, своєчасного виявлення можливих порушень та їх корекції.
На прийомі дитячий лікар:
- реєструє антропометричні дані (окружність голови, грудної клітки, масу тіла, зріст), оцінює тип статури;
- аналізує стан шкірних покривів, кісток черепа (тім’ячка);
- пальпує лімфатичні вузли;
- оцінює розвиток м’язової системи, суглобів;
- проводить огляд з оцінкою неврологічного статусу, роботи серцево-судинної, дихальної, травної систем;
- дає рекомендації батькам з приводу догляду, харчування дитини з урахуванням результатів обстеження.
За необхідності педіатр призначає інструментальні дослідження, наприклад, УЗД серця, суглобів, або лабораторні аналізи крові, сечі, мокротиння.
Протягом першого року життя малюка профілактичні огляди педіатра повинні проводитися щомісяця. Починаючи з одного року, відвідувати кабінет лікаря слід 2 рази на рік. Однак слід пам’ятати, що є позапланові огляди, які проводяться перед вакцинацією, за необхідності отримання довідки в дитячий сад, спортивну секцію, а також у разі появи будь-яких симптомів хвороби.
Крім того, лікар може самостійно змінювати частоту оглядів, якщо є підозра на затримку розвитку або відхилення в роботі внутрішніх органів.
Консультація педіатра потрібна в наступних випадках:
- виникнення сумнівів у швидкості розвитку малюка (дефіцит маси тіла, відставання в рості);
- лихоманка;
- диспепсичні розлади (зригування, діарея, запори);
- шкірний висип
- дратівливість, плаксивість;
- кашель, нежить;
- зміна відтінку шкірних покривів (жовтизна, блідість);
- неспокійний сон;
- млявість дитини;
- поганий апетит;
- скарги малюка на наявність болю будь-якої локалізації.
Педіатр є лікарем широкого профілю, надає допомогу при таких захворюваннях, як:
- риніт, фарингіт, бронхіт, ларингіт;
- дерматит, кропив’янка;
- вітряна віспа, скарлатина;
- рахіт;
- нейроциркуляторна дистонія;
- стоматит;
- гастрит, коліт, непереносимість лактози;
- гіпотрофія, ожиріння;
- гіпотиреоз;
- цистит, пієлонефрит.
Для уточнення діагнозу, тактики лікування педіатр може направити пацієнта на консультацію вузькопрофільних спеціалістів, наприклад, хірурга, якщо є підозра на перекрут яєчка або інвагінацію кишечника. Також може знадобитися огляд невролога в разі виражених порушень в неврологічному статусі малюка.
Якщо стан дитини не дозволяє самостійно відвідати кабінет лікаря, слід викликати педіатра додому.
У центрі сімейної медицини МЕДЛАЙН, розташованому в Києві на Оболоні, ведуть консультації вузькопрофільні спеціалісти таких напрямків, як ендокринологія, психологія, хірургія, отоларингологія, педіатрія, гастроентерологія та інші. Також у клініці можна виконати ультразвукове, рентгенологічне дослідження, скористатися лабораторними послугами, викликати лікаря додому.
На офіційному сайті центру можна довідатися про ціни на консультативний прийом, обстеження, аналізи. Крім того, в режимі онлайн можна зв’язатися з оператором або залишити заявку на отримання медичної допомоги. Запис також здійснюється за телефонами, які вказані на сайті.
Submit your review | |
цікава стаття