Папіломи — доброякісні новоутворення, які виникають внаслідок активації вірусу папіломи людини (ВПЛ) в організмі. Вони можуть різнитися за забарвленням, розміром, локалізацією. Позбавитися від папіломи та інших утворень (ліпоми, гігроми, атероми, ангіоми) можна за допомогою сучасних методів.

З цією метою слід звернутися в медичний центр МЕДЛАЙН. Він розташований в Києві на Оболоні та має все необхідне для надання кваліфікованої допомоги. У клініці досвідчені спеціалісти працюють як з дорослими, так і дітьми. Тут можна отримати не тільки консультацію, а й пройти ультразвукове, рентгенологічне дослідження, проаналізувати склад біологічної рідини за допомогою лабораторної діагностики.

Хірургія в центрі сімейної медицини займається малоінвазивними втручаннями, які проводяться в амбулаторних умовах. В клініку слід звернутися для:

 • видалення нігтьової пластини;
 • видалення папіломи, ліпоми, атероми;
 • лікування пахових, пупкових гриж (з пластикою власними тканинами або сіткою);
 • лікування абсцесів, флегмони;
 • лікування кісти куприкового ходу;
 • видалення фіброаденоми молочної залози;
 • лікування гінекомастії;
 • видалення кліща, сторонніх тіл.

Ось кілька причин, чому слід видаляти папіломи:

 • ризик малігнізації, який збільшується при частому травмуванні утворення, на тлі зниження імунного захисту;
 • інфікування (при порушенні цілісності папіломи в разі її розташування в місцях з підвищеним тертям);
 • зараження статевого партнера (в разі незахищеної інтимної близькості, при пошкодженні шкіри, слизових оболонок).

Крім того, не варто забувати про косметичний дефект, коли папіломи локалізуються на шкірі обличчя, шиї. Залежно від розміру, розташування папіломи, лікар обирає метод її видалення.

Одним з найбільш старих методів є хірургічний. Незважаючи на наявність сучасних способів, він все ж використовується для видалення доброякісного новоутворення великого розміру, а також в разі необхідності отримання результатів гістологічного аналізу.

Операція проводиться під місцевою анестезією. Хірург видаляє папілому скальпелем, після чого накладає шов. Після хірургічного втручання може залишитися невеликий рубець.

Кріодеструкція — це метод з використанням рідкого азоту, під впливом якого відбувається заморожування папіломи. Таким чином клітини новоутворення відмирають. На місці папіломи утворюється пухир з навколишнім набряком. Протягом наступних 6 тижнів забороняється видаляти кірку, що може призвести до розвитку ускладнень. Після кріодеструкції може залишитися рубець, так як в процесі заморожування лікар не може контролювати глибину впливу рідкого азоту.

Лазерна терапія вважається найбільш ефективною для видалення папілом. Під впливом лазерного променя відбувається випаровування клітин з одномоментною коагуляцією пошкоджених кровоносних судин і дезінфекцією рани.

До переваг методу відноситься безболісність, відсутність рубця, швидке загоєння. Кірка зберігається протягом 4-5 днів, після чого самостійно відпадає. Рожева пляма на місці папіломи через місяць набуває колір оточуючих шкірних покривів. Лазерна терапія не використовується для видалення новоутворень, діаметр яких перевищує 5 мм.

Електрокоагуляція — метод з використанням високочастотного струму, що призводить до руйнування клітин. Операція проводиться під місцевою анестезією. До переваг відноситься швидке відновлення тканин, одномоментна коагуляція пошкоджених судин, відсутність рубців, доступність і можливість проведення гістологічного аналізу.

Радіохвильовий метод відрізняється швидким загоєнням тканин, можливістю видалення папіломи в важкодоступних місцях та відсутністю болю. Видалення новоутворення здійснюється за допомогою радіоножа, який при розсіченні тканини швидко запаює пошкоджені судини, тим сами попереджаючи розвиток кровотечі.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Медицинский центр МЕДЛАЙН
Average rating:  
 1 reviews
 by Ігор

благодарность