Такі доброякісні утворення, як ліпома, атерома, гігрома, доставляють чимало проблем людині. У більшості випадків звернення пацієнтів для видалення подібних утворень обумовлено естетичним дефектом і дискомфортом.
За необхідності отримання кваліфікованої медичної допомоги на поліклінічному рівні можна звернутися в центр сімейної медицини МЕДЛАЙН, розташованому в Києві на Оболоні. Тут працюють досвідчені спеціалісти різного профілю, а саме педіатр, кардіолог, невролог, отоларинголог, гастроентеролог, хірург і багато інших.
У клініці є можливість не тільки отримати консультацію, а й пройти обстеження (ультразвукову, рентгенологічну, лабораторну діагностику). Хірургія включає виконання малоінвазивних втручань, які не вимагають госпіталізації пацієнта.
Медичний центр готовий надати допомогу в проведенні таких операцій, як:
- видалення папіломи, атероми, ліпоми, гігроми;
- лікування гінекомастії;
- видалення нігтьової пластини;
- лікування кісти куприкового ходу;
- лікування пахових, пупкових гриж з пластикою власними тканинами або з використанням сітки;
- видалення фіброаденоми молочної залози;
- лікування абсцесів, флегмони.
У клініці широко використовується хірургічний, радіохвильовий, лазерний методи. Ліпома — підшкірне скупчення жирової тканини, яке може збільшуватися в розмірі і здавлювати навколишні судини, органи. Серйозним ускладненням ліпоми є її малігнізація з розвитком ліпосаркоми. Видалення новоутворення здійснюється:
- при швидкому його збільшенні;
- за наявності болю;
- у разі порушення роботи сусідніх органів, розладів іннервації тканин, лімфо-, кровотоку.
Ефективність лікування і ризик ускладнень залежить від розміру ліпоми, її локалізації, а також методу видалення.
Традиційним способом лікування ліпоми вважається хірургічний. Він використовується, якщо новоутворення має великий розмір, або є необхідність у гістологічного аналізу. Операція проводиться під місцевою анестезією. Суть методу полягає у видаленні новоутворення разом з капсулою через розріз шкіри, після чого накладаються шви.
Якщо хірург використовує нитки, що самостійно розсмоктуються, шви у післяопераційному періоді не знімаються. Рубець зазвичай виглядає як тонка біла смужка. Більш сучасним методом вважається радіохвильовий. Його суть полягає у видаленні ліпоми через розріз шкіри, який здійснюється за допомогою радіоножа. До переваг методу відноситься одномоментне запаювання пошкоджених кровоносних судин, а також дезінфекція рани. Тривалість операції складає приблизно 20 хвилин.
Радіонож можна використовувати, якщо діаметр новоутворення не перевищує 6 см. Що стосується лазерного методу, він не відрізняється від попереднього. Винятком є те, що видалення новоутворення і розсічення тканин проводиться лазером. Завдяки його властивостям здійснюється швидка коагуляція кровоносних судин, які пошкоджуються під час операції. Крім того, знижується ризик інфікування рани, що також зменшує ризик розвитку післяопераційних ускладнень.
Перед хірургічним втручанням лікар проводить огляд пацієнта, призначає додаткові обстеження (інструментальні, лабораторні). При наявності у пацієнта супутніх захворювань може знадобитися консультація вузькопрофільних спеціалістів (ендокринолога, кардіолога).
Видалення ліпоми та інших новоутворень не проводиться:
- при порушенні згортання крові;
- при декомпенсованому цукровому діабеті;
- при важкої дихальної, серцево-судинної недостатності;
- при неконтрольованій епілепсії;
- • в гостру стадію інфекційного процесу;
- при гіпертермії невідомого генезу.
У таких випадках видалення новоутворення проводиться виключно за наявності ускладнень (нагноєння, малігнізація ліпоми) з обов’язковою госпіталізацією пацієнта і повним передопераційним обстеженням.
Submit your review | |