Кожна людина, якій планується проведення хірургічного втручання, відчуває страх. Він, в свою чергу, впливає на роботу внутрішніх органів через гормони та інші механізми. Внаслідок цього пацієнта може турбувати прискорене серцебиття, підвищуватися артеріальний тиск, спостерігатися порушення сну (безсоння, часте пробудження в нічний час).
Щоб впоратися зі страхом, тривогою, необхідно морально підготуватися до операції. Психологічний настрій грає важливу роль, тому неодмінно треба заспокоїтися, сконцентрувати внутрішні сили і направити їх на одужання.
Морально підготуватися до операції може допомогти фахівець, а саме психолог. Крім того, кожний лікар, котрий готує пацієнта до хірургічного втручання, повинен знати особливості психіки людини і намагатися заспокоїти його. Проконсультуватися з психологом, а також іншими вузькопрофільними лікарями можна в медичному центрі Медлайн, розташованому в Києві на Оболоні. Штат співробітників клініки представлен кваліфікованими досвідченими співробітниками, що дозволяє людині уникнути дискомфорту під час консультації, діагностики та лікування.
Будь-яке хірургічне втручання, незалежно від обсягу — це стрес для організму. Людина, відчуваючи тривогу, може втратити силу духу, страждати від панічних нападів. У декого може розвиватися тривожний невроз.
Щоб подолати внутрішній неспокій, рекомендується врахувати наступні поради.
- Інформаційна підготовка. Найчастіше страх у людини з’являється від невизначеності, нерозуміння, що його чекає. Уникнути появи паніки допоможе обізнаність людини в передопераційному періоді. Для цього хірург повинен детально розповісти про особливості перебігу операції, післяопераційного періоду, відповісти на всі питання, які цікавлять пацієнта.
- Позитивний настрій. Пацієнту перед операцією не варто думати про поганий результат, читати в інтернеті різні лякаючі історії. Навпаки, потрібне позитивне мислення, адже важкі ускладнення, про які можуть розповідати учасники форумів, можуть виявитися перебільшеними або зовсім вигаданими. Тим більше, наявність ускладнень у однієї людини, не гарантує їх розвиток у іншої, так як кожен з нас індивідуальний.
- Довіра лікарю — важливий аспект, який дає можливість людині знайти спокій напередодні хірургічного втручання.
- Підтримка близьких, родичів, завдяки якій пацієнт не відчуває себе самотнім, «кинутим». Родичам слід переконати людину в його необхідності в їх житті, показати турботу і приділити увагу.
- Медитація і інші способи розслаблення.
Операція може проводитися амбулаторно або потребувати госпіталізації пацієнта. Хірургічне втручання слід сприймати як метод лікування, який вкрай необхідний в даному разі. Відмовившись від хірургічного втручання, пацієнт самостійно дозволяє захворюванню прогресувати. Наслідком цього є погіршення загального стану та якості життя в цілому. У зв’язку з цим, пацієнту перед операцією слід думати «холодною» головою і не піддаватися емоціям.
Submit your review | |